DeLaval
 
V tomto vydání:  
   
Optimální filtry - kvalita mléka
   
Farmáři podceňují výskyt kulhání dojnic
   
Důležitost správné péče o struky
   
 
 

Optimální filtry - kvalita mléka


Optimální - ideální filtr

 

Optimální mléčný filtr "Ideální filtr" v sobě kombinuje mnoho klíčových faktorů, které zaručují relativně dlouhou životnost při zachování vysoké kvality mléka. Musí být dostatečně silný, porézní, odolávat nízkým a vysokým teplotám......Přečtěte si zajímavý článek o konceptu filtrování.

  Zde se dozvíte více informací

Farmáři podceňují výskyt kulhání dojnic


Výskyt kulhání u dojnic

 

Kulhání je z hlediska nákladovosti při tlumení nemocí třetím nejvýznamějším onemocněním u dojnic. Přečtěte si jak předejít kulhání: důležitost velikosti lehacího boxu, měkkost matrací, koupele paznehtů a rutinní postupy zlepší zdravotní stav paznehtů vašich dojnic.

  Jak snížit kulhavost - odpověď zde

Důležitost správné péče o struky


Péče o struky

 

Na farmáře se zvyšuje tlak, aby produkovali stále více mléka a pokud možno ještě rychleji. To však ohrožuje zdravotní stav vemene. Existují však způsoby, jak minimalizovat pomnožení bakterií. Důležitostí je dodržovat pracovní postupy a i výběr vhodných produktů na ošetření struků. Při výběru nehledíme jen na změkčovadla, ale také na agresivních nosiče a poměr jódu v přípravku.

  Více informací najdete zde
 
 

Vaše e-mail adresa je zapsána k odběru novinek DeLaval newsletter.
Pokud si již nepřejete dostávat tyto emaily či chcete změnit váš odběr novinek, prosím zrušit či změnit odběr novinek zde.


Delaval